Saturday, July 20, 2024
Home Authors Posts by Shash_admin

Shash_admin

182 POSTS 0 COMMENTS

Exhibition / Ergys Krisiko / Leviathan / COD / March 25...

Të nderuar kolegë! Këtë vit sezoni pranveror në COD “Qëndra për Hapje dhe Dialog”, në Kryeministri, është hapur me një ekspozitë aspak të zakonshme, me...

ARKITEKTET E PARA PROJEKTUESE

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, sjellim në vëmendjen publike arkitektet e para të diplomuara shqiptare dhe disa nga veprat e tyre më të njohura....

Prof. Dr. Tamara EFTIMI ― SHARE OPERA OMNIA

Kolegë të nderuar! Ndihemi të privilegjuar të nderojmë në Edicionin IV të SHARE Tirana 2022, në 3 Mars, Prof. Dr. Tamara EFTIMI – me çmimin SHARE...

SHARE Tirana 2022, International Architecture Forum

SHARE Tirana 2022, International Architecture Forum Forumi ndërkombëtar SHARE sjell në Tiranë në edicionin e tij të 4-t Forumin SHARE Tirana 2022, një event...

SHARE Tirana Forum

  Ftojmë të gjithë arkitektët e interesuar të regjistrohen për 2022 pranë SHARE Tirana Forum. 🎫Biletat i gjeni në: https://membership.share-architects.com/Events/Home/Details/d6d6d3ed-9d1c-4436-b43c-d23a96a3e85f 🟨 Të enjten më 3 Mars, hapim...

Projektligj Bazë për Urdhrat

Të nderuar, kolegë! Ju bejmë me dije se DRAFTI i publikuar paraprakisht, është një draft tranzitor dhe jo materiali i konsoliduar i bashkerenduar nga grupi...

Ekspozitë Arkitekture “Arkitektura e ndërtesave publike në Prishtinë, 1945-1990”

  Autor: Arbër Sadiki Muzeu Historik Kombëtar, Holli kryesor, Sheshi Skenderbej, Tiranë 18.02. 2022 – 26.02.2022 Ceremonia e hapjes: 18 shkurt 2022, ora  19:00 Organizuar nga: Fakulteti i Arkitekturës dhe Urbanistikës Ministria e...

CARLOS CASTANHEIRA

CARLOS CASTANHEIRA është pjesë e një brezi arkitektësh portugez të konsideruar si pasardhësit profesionistë të Alvaro Siza Karlos jetoi në Amsterdam, për nëntë vite ku...

SHARE Tirana 2022 / THIERRY DAMEZ-FONTAINE

Studio 2 Portzamparc Një ndër 5 studiot më të mira të arkitekturës prezanton në SHARE Tirana 2022         Christian de Portzamparc fitoi Çmimin...

Share Tirana 2022/ Filippo Innocenti

Filippo Innocenti drejtor i ZAHA HADID dhe koordinator i sistemit të transportit me shpejtësi të lartë hyperloop në Itali do të jetë folës kryesor...